Inspirace v těžkých časech: Návštěva Patrika Budaye

Na konci června jsme měli ve Službě pro rodinu a dítě mimořádnou návštěvu. Patrik Buday, mladý muž s neuvěřitelným životním příběhem, nás svou přítomností inspiroval a dodal nám energii k naší práci.
Články

kategorie

3. 7. 2024

datum publikace

Karolína Šugarová

autor článku

0

minut čtení

Na konci června jsme měli ve Službě pro rodinu a dítě mimořádnou návštěvu. Patrik Buday, mladý muž s neuvěřitelným životním příběhem, nás svou přítomností inspiroval a dodal nám energii k naší práci. Jako dítě prošel ústavní péčí, bojoval s vlastními démony a dnes pomáhá těm, kteří čelí podobným výzvám. Jeho příběh je důkazem toho, že s odhodláním a pochopením lze překonat i ty největší překážky.

Patrikův životní příběh

Patrik Buday a jeho bratr prožili jako malí devět měsíců v Klokánku, odkud se dostali do pěstounské péče. Jako mladistvý se Patrik stal závislým na automatech, zkusil drogy a zdálo se, že půjde ve stopách svých rodičů. Ale díky svému odhodlání a těžké práci na sobě samém se mu podařilo osudu uniknout. Dnes vede organizaci Buday, která pořádá kurzy skateboardingu a angličtiny pro děti z dětských domovů, ale i pro širokou veřejnost.

I sociální pracovníci pochybují o své práci

Během neformálního rozhovoru jsme měli možnost dozvědět se více o Patrikových zkušenostech a faktorech, které mu pomohly vymanit se ze špatných psycho-sociálních podmínek. Patrik nám ukázal, jak důležitá naše práce je, a jak zásadně může ovlivnit životy našich klientů. Sdílel s námi, co mu v minulosti pomáhalo a co by naopak potřeboval, aby se cítil lépe. Zdůraznil, jak je důležité mít individuální přístup k jedinci, ukázat mu přijetí a naslouchat jeho příběhu, i když třeba nechce mluvit nebo má potíže se svěřováním.

„Občas se stává, že sociální pracovníci pochybují o smyslu své práce. Ale nejen oni, i zaměstnanci škol, dětských domovů a dalších institucí. Tyto lidi každý den podporují děti, motivují je a pomáhají jim růst. Myslím si, že i oni by si zasloužili každodenní pochvalu za svou neúnavnou práci.“

Patrik Buday
Zdroj: Instagram Patrika Budaye

Síla lidského vztahu

Patrikova návštěva byla obrovskou motivací pro naše sociální pracovnice. Jeho příběh nám dodal energii a odhodlání pokračovat v naší práci a neustále hledat nové a lepší způsoby, jak pomáhat rodinám a dětem v obtížných situacích. I když výsledky naší práce nejsou vždy na první pohled viditelné, připomněl nám, že naše úsilí má smysl a vede k lepším zítřkům.

Jedním z nejdůležitějších poselství, které nám Patrik předal, je důležitost lidského vztahu a empatie. Někdy dětem stačí jen málo, třeba jenom fakt, že tu pro ně někdo je. Lidskost a individuální přístup jsou klíčovými prvky naší práce.

Příklady, které inspirují

Návštěva Patrika Budaye byla obrovskou inspirací a motivací pro naše sociální pracovnice. Jeho příběh nám dodal energii a odhodlání pokračovat v naší práci a neustále hledat nové a lepší způsoby, jak pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. Právě díky takovým setkáním jsme schopni nabízet ještě efektivnější a citlivější podporu rodinám a dětem v nouzi.

Nejnovější články

Načítání příspěvků...