Podpora a bezpečí ve chvílích nouze

Když se ocitnete v tíživé situaci, je důležité mít místo, kde najdete podporu a pochopení. Pro několik matek s dětmi je tímto místem Azylový dům Diakonie Praha. Tento azylový dům poskytuje dočasné ubytování a pomáhá matkám postavit se znovu na vlastní nohy. Podpora do nového začátku Azylový dům Diakonie Praha není jen o poskytování ubytování, ale nabízí i širokou škálu podpůrných […]
Články

kategorie

29. 5. 2024

datum publikace

Karolína Šugarová

autor článku

0

minut čtení

Když se ocitnete v tíživé situaci, je důležité mít místo, kde najdete podporu a pochopení. Pro několik matek s dětmi je tímto místem Azylový dům Diakonie Praha. Tento azylový dům poskytuje dočasné ubytování a pomáhá matkám postavit se znovu na vlastní nohy.

Podpora do nového začátku

Azylový dům Diakonie Praha není jen o poskytování ubytování, ale nabízí i širokou škálu podpůrných služeb. Sociální pracovníci spolupracují s klientkami na sestavení individuálních plánů zaměřených na řešení jejich konkrétních problémů. Co společně nejčastěji řeší? Hledání dlouhodobého bydlení, zaměstnání, zlepšení finanční gramotnosti, ale i péči o děti a domácnost.

Základní potraviny a hygienické potřeby

Trvanlivé potraviny, hygienické pomůcky nebo třeba oblečení – se zajištěním těch nejzákladnějších potřeb pomáhá klientkám projekt řízený Ministerstvem práce a sociálních věcí a spolufinancovaný Evropskou unií.

Krabice od bot: Více než vánoční dárky

Jedním ze zdrojů finanční podpory pro klientky azylového domu je sociální fond zřízený díky sbírce Krabice online. Do sbírky vánočních dárků pro děti v nouzi se každoročně zapojí tisíce lidí po celém Česku. Dárky z Krabice od bot pak putují i do Azylového domu Diakonie Praha. Mimo jiné sbírka pomáhá i finančně – sociální fond pomáhá matkám s nájmem, nákupem školních pomůcek nebo léků. Například paní Anna, matka tří dětí, mohla díky podpoře z fondu stabilizovat svou finanční situaci, zaplatit nájem a začít nanovo. Nyní usilovně hledá stabilní zaměstnání, i přesto, že čelí celé řadě předsudků.

Pomoc na cestě k soběstačnosti

Diakonie Praha se nesnaží pouze řešit okamžité krizové situace, ale také připravit matky na samostatný život a jejich fungování ve společnosti. Tímto způsobem dlouhodobě zlepšuje kvalitu života matek a jejich dětí a snižuje jejich závislost na sociální pomoci​.

Pokud vás tento příběh zaujal a chcete pomoci, můžete se zapojit do sbírky Krabice od bot nebo přispět finančně prostřednictvím Krabice online. Pomoc má mnoho tváří, může mít i tu vaši.

Nejnovější články

Načítání příspěvků...