Podporujeme rodiny v nouzi při cestě za dobrodružstvím

Nedostatek financí, sociální vyloučení nebo tíživá životní situace – to jsou nejčastější důvody, proč se na naši Službu pro rodinu a dítě klienti obrací. Rodiny, které k nám přichází, se potýkají s celou řadou překážek a jednou z nich je i nedostatek prostředků na společné trávení volného času. To ale mění projekt Robinson. Podporujeme budování rodinných vztahů Běžné věci, jako návštěva […]
Články

kategorie

2. 5. 2024

datum publikace

Karolína Šugarová

autor článku

0

minut čtení

Nedostatek financí, sociální vyloučení nebo tíživá životní situace – to jsou nejčastější důvody, proč se na naši Službu pro rodinu a dítě klienti obrací. Rodiny, které k nám přichází, se potýkají s celou řadou překážek a jednou z nich je i nedostatek prostředků na společné trávení volného času. To ale mění projekt Robinson.

Podporujeme budování rodinných vztahů

Běžné věci, jako návštěva kina, akvaparku nebo třeba ZOO, jsou aktivity, které mnoho rodin v naší službě nezná. Důvodem ale nemusí být jen špatná finanční situace. Mnohdy je to spíš tím, že sami dospělí v dětství nic podobného nezažili. Díky projektu Robinson tak mají rodiny možnost trávit společně čas, vyrazit na výlet a prohloubit vzájemné vztahy. 

Projekt ale není jen o výletech a zábavě, důležitou součástí je i nácvik rodičovských dovedností. Rodiče se učí, jak nachystat dítě na výlet, motivovat ho, zajistit potřebné vybavení, a dokonce i vytvořit rezervu v rozpočtu pro tyto příležitosti.

Inspirující příběh pana Martina

Pan Martin je jedním z rodičů, který navštěvuje Službu pro rodinu a dítě Diakonie Praha už více než čtyři roky a přivedly ho k nám právě aktivity, které pro rodiny v nouzi pořádáme. Postupem času začal využívat i další služby, např. podporu v oblasti právního a dluhového poradenství nebo pomoc při řešení problémů dětí ve škole.

„Jako otec samoživitel jsem nevěděl spoustu věcí – o co si můžu a nemůžu požádat, co všechno doložit úřadům, když mi skončila mateřská, a mnoho dalšího hlavně ze sociální oblasti. Moje klíčová pracovnice mi nabídla doprovod na úřad, za což jsem byl tehdy rád. Od té doby si všechno zařizuji sám a vím, kam s čím zajít.“

říká pan Martin o tom, co se díky Službě pro rodinu a dítě naučil.

Příležitost pro všechny rodiny

Na otázku, co za aktivity pan Martin se čtyřmi dětmi využívá, odpovídá jednoznačně – všechno. „Vždycky je z čeho vybírat a jsem rád, že se děti dostanou i tam, kam by se se mnou nedostaly, protože vstupné je pro nás všechny velmi drahé,“ dodává. V letošním roce plánujeme v rámci projektu Robinson uspořádat celkem osm aktivit pro klienty. Není to jen o zábavě, ale i o příležitostech strávit společně jako rodina odpoledne, objevovat nové možnosti a prohlubovat vzájemné vazby.

Jak můžete pomoci?

Díky sbírce Krabice od bot můžeme podpořit nejen pana Martina, ale i další desítky rodin v těžké životní situaci. Pokud chcete přispět na podobné projekty, jako je náš Robinson, navštivte webovou stránku www.krabiceodbot.cz, kde zjistíte, jak můžete pomoci!

Nejnovější články

Načítání příspěvků...