Diakonie

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha – Krč

Domov pro osoby se zdravotním postižením je sociální služba pro lidi s mentálním a kombinovaným znevýhodněním. Cílem je vytvořit prostředí, kde se každý klient cítí v bezpečí a kde se může rozvíjet.

Informace pro zájemce

Šípková 1838/1, Praha 4 – Krč 142 00

Jak se na nás obrátíte?

domov@diakonie-praha.cz

Pro koho je služba vhodná?

Domov pro osoby se zdravotním postižením je sociální služba pro lidi s mentálním a kombinovaným znevýhodněním. Cílem je vytvořit prostředí, kde se každý klient cítí v bezpečí a kde se může rozvíjet. U nás mají klienti možnost růst, zlepšovat své dovednosti a navazovat nové vztahy. Kromě individuální péče, která je přizpůsobená každému, nabízíme i terapeutické a aktivizační činnosti.

V našem Domově žijí klienti v pokojích samostatně nebo se spolubydlícím. K dispozici je společenská místnost, herna s fotbálkem a dalšími hrami pro společné trávení volného času, knihovna a tréninková kuchyň s jídelnou. Kolem celého objektu je rozlehlá zahrada, kterou využíváme po celý rok a kde máme v létě i bazén. S klienty vyrážíme na krátké i delší výlety, stejně tak na společné dovolené.

Klienti společně vyráží na výlety po Praze i mimo město, do ZOO, do muzeí, navštěvují společenské a sportovní akce atd.

Můžeme vám být nápomocní v těchto oblastech

• poskytnutí ubytování a stravy
  • zvládání běžných úkonů při péči o sebe sama (pomoci při osobní hygieně)
  • rozvojové, vzdělávací a aktivizační činnosti
  • zapojení do společnosti vrstevníků, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • sociálně terapeutické činnosti
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
  • podpora při hledání zaměstnání na chráněném trhu práce

Forma služby: pobytová (klienti v naší službě bydlí)

Cílová skupina: lidé s mentálním a kombinovaným znevýhodněním od 18 let věku

Okamžitá kapacita: 22 klientů

Terapie: arteterapie, hudební relaxace, zahradní terapie, masáže

Aktivity: výtvarné činnosti, pohybové aktivity, činnosti prohlubující klientovy dovednosti a znalosti, domácí práce (vaření, úklid), výlety a návštěvy muzeí, účast na společenských akcích, společné trávení volného času

Vybavení: společenská místnost, jídelna, místnosti pro volný čas, velká zahrada s posezením a ohništěm, bazén

Kontakt - Michala Vyškovská
Michala Vyškovská vedoucí DOZP Praha-Krčvyskovska@diakonie-praha.cz+420 739 545 993

Kontakt - Kristýna Slavíková
Kristýna Slavíková sociální pracovnice DOZPdomov@diakonie-praha.cz+420 603 738 034

Ke stažení

Název dokumentuKategorieOdkaz na stažení
Žádost o poskytnutí služby: DOZPDomov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice, Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-KrčStáhnout
DOZP, Praha-Krč: letákDomov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-KrčStáhnout
Domov pro osoby se zdravotním postižením: ceník 2024Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice, Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-KrčStáhnout
Popis realizace služby: Domov pro osoby se zdravotním postiženímDomov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice, Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-KrčStáhnout

Seznam donátorů

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Krč je dlouhodobě podpořena Magistrátem hlavního města Prahy.

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Krč je podpořena Ministerstvem práce a sociálních věcí ze státního rozpočtu pro rok 2024.

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Krč je dlouhodobě podpořena z rozpočtu MČ Praha 4.

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Krč je dlouhodobě podpořena z rozpočtu MČ Praha 5.

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Krč je dlouhodobě podpořena z rozpočtu MČ Praha 10.
DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PODPOROVATELŮM ZA TO, ŽE DÍKY NIM MŮŽEME POMÁHAT.