Diakonie

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha – Dolní Počernice

Domov pro osoby se zdravotním postižením poskytuje péči a podporu lidem s mentálním i kombinovaným postižením. Naším cílem je vytvořit bezpečné, přátelské a inspirativní prostředí, kde mohou klienti rozvíjet své schopnosti, budovat vztahy a zlepšovat kvalitu svého života.

Informace pro zájemce

Jinolická 931, Praha 9 – Dolní Počernice 190 19

Jak se na nás obrátíte?

domov@diakonie-praha.cz

Pro koho je služba vhodná?

Domov pro osoby se zdravotním postižením poskytuje péči a podporu lidem s mentálním i kombinovaným postižením. Naším cílem je vytvořit bezpečné, přátelské a inspirativní prostředí, kde mohou klienti rozvíjet své schopnosti, budovat vztahy a zlepšovat kvalitu svého života.

Nabízíme individuální péči, terapeutické aktivity, ale i rekreační a volnočasové aktivity přizpůsobené potřebám každého klienta. Zapojujeme je do běžných domácích prací podle jejich schopností, podporujeme je při udržování hygienických návyků a v samostatnosti při sebeobsluze. Pomáháme jim také udržovat a rozvíjet jejich dovednosti, jako je třeba čtení, psaní a rozpoznávání barev. Naším cílem je pomoci každému klientovi dosáhnout co nejvyšší míry samostatnosti a kvality života.

Prostor našeho domova je plně bezbariérový a klienti zde žijí v pokojích se spolubydlícím. Kuchyň je propojená s jídelnou a společenskou místností pro trávení volného času, zároveň slouží i jako výtvarná dílna a místo pro protahovací cvičení. S klienty vyrážíme na krátké i delší výlety, stejně tak do společnosti nebo spolu slavíme významné události.

Forma služby: pobytová (klienti v domově bydlí)

Cílová skupina: lidé s mentálním a kombinovaným znevýhodněním od 18 let věku

Okamžitá kapacita: 10 klientů

Terapie: hudební relaxace, zahradní terapie

Aktivity: výtvarné činnosti, pohybové aktivity, procvičování již získaných dovedností, nácvik vaření a pečení, výlety a návštěvy muzeí, účast na společenských akcích, společné trávení volného času

Vybavení: společenská místnost pro volný čas, rotoped, venkovní terasa a zahrada kolem celého objektu

Kontakt - Michala Vyškovská
Michala Vyškovská vedoucí DOZP Praha-Krčvyskovska@diakonie-praha.cz+420 739 545 993

Kontakt - Kristýna Slavíková
Kristýna Slavíková sociální pracovnice DOZPdomov@diakonie-praha.cz+420 603 738 034

Ke stažení

Název dokumentuKategorieOdkaz na stažení
Žádost o poskytnutí služby: DOZPDomov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice, Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-KrčStáhnout
DOZP, Praha-Dolní Počernice: letákDomov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní PočerniceStáhnout
Domov pro osoby se zdravotním postižením: ceník 2024Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice, Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-KrčStáhnout
Popis realizace služby: Domov pro osoby se zdravotním postiženímDomov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice, Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-KrčStáhnout

Seznam donátorů

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice je dlouhodobě podpořena Magistrátem hlavního města Prahy.

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice je podpořena Ministerstvem práce a sociálních věcí ze státního rozpočtu pro rok 2024.

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice je dlouhodobě podpořena z rozpočtu MČ Praha 4.

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice je dlouhodobě podpořena z rozpočtu MČ Praha 5.

Domov pro osoby se zdravotním postižením, Praha-Dolní Počernice je dlouhodobě podpořena z rozpočtu MČ Praha 10.
DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PODPOROVATELŮM ZA TO, ŽE DÍKY NIM MŮŽEME POMÁHAT.