Diakonie

Odlehčovací služby

Prostřednictvím odlehčovací služby nabízíme časově omezené pobyty lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním, díky kterým mají jejich pečující prostor pro nezbytný odpočinek a načerpání nových sil.

Informace pro zájemce

Vlachova 1502/20, Praha 13 – Stodůlky 155 00

Jak se na nás obrátit?

napalube@diakonie-praha.cz

Provozní doba:

Ambulantní služba

Pondělí – čtvrtek 7:00-22:00, pátek 7:00-17:00

Pobytová služba

Pondělí 7:00-24:00 | Úterý, středa, čtvrtek – celodenní provoz | Pátek 0:00-17:00
Víkendy a svátky zavřeno – víkendová služba je 2 x do měsíce, od pátku 17:00 do pondělí 7:00.

Pro koho je služba vhodná?

Prostřednictvím odlehčovací služby nabízíme časově omezené pobyty lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním, díky kterým mají jejich pečující prostor pro nezbytný odpočinek a načerpání nových sil.

Klienti služby mají zajištěnou péči, která vychází z jejich potřeb. Snažíme se zachovat aktuální míru jejich schopností, a pokud to jde, rozvíjíme jejich dovednosti a návyky. Klienti díky pobytu mimo rodinu získávají nové zkušenosti a mohou trávit volný čas v okruhu svých vrstevníků.
Pracoviště na Stodůlkách nabízí dostatek místa pro společenské aktivity i kreativní činnosti. K dispozici máme také velkou zahradu s altánem i záhony a herními prvky, kde můžeme spolu s klienty trávit volný čas během celého roku.

Forma služby: pobytová i ambulantní

Cílová skupina: lidé s mentálním a kombinovaným znevýhodněním ve věku 11–45 let

Kapacita: pobytová služba 4 klienti, ambulantní služba 1 klient

Zdravotní péče: Domácí péče Marie Jarošová (zajišťuje podání léků)

Terapie: canisterapie, hudební relaxace

Aktivity: výtvarné a kreativní činnosti, společenské hry, aktivity podporující jemnou motoriku, procházky a činnost na zahradě, činnosti prohlubující klientovy dovednosti a znalosti

Vybavení: bezbariérový prostor, hydromasážní vana, stropní zvedací systém, koupací lůžko, polohovací pomůcky, velká zahrada s herními prvky

Kontakt - Eva Štorková
Eva Štorková manažerka sociálních služeb, místopředsedkyně správní radystorkova@diakonie-praha.cz+420 604 710 669

Ke stažení

Název dokumentuKategorieOdkaz na stažení
Odlehčovací služba: ceník 2024Odlehčovací službyStáhnout
Odlehčovací služba: odlehčovací víkendy 2024Odlehčovací službyStáhnout
Odlehčovací služba: žádost o poskytnutí sociální službyOdlehčovací službyStáhnout
Popis realizace služby: Odlehčovací službyOdlehčovací službyStáhnout
Ceník fakultativních služeb 2024Chráněné bydlení, Denní stacionář Ratolest, Denní stacionář Šípek, Domov se zvláštním režimem Daniela, Odlehčovací služby, Týdenní stacionářStáhnout

Seznam donátorů

Odlehčovací služby jsou dlouhodobě podpořeny Magistrátem hlavního města Prahy.
Odlehčovací služby jsou dlouhodobě podpořeny Ministerstvem práce a sociálních věcí ze státního rozpočtu pro rok 2024.

Odlehčovací služby jsou dlouhodobě podpořeny z rozpočtu MČ Praha 13.

Odlehčovací služby jsou dlouhodobě podpořeny z rozpočtu MČ Praha 5.
DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PODPOROVATELŮM ZA TO, ŽE DÍKY NIM MŮŽEME POMÁHAT.