Diakonie

Centrum denních služeb

Centrum denních služeb je tady pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Skrze aktivity jsou klienti podporováni v rozvoji a udržení již získaných dovedností, schopností a návyků pro běžný život, ve vytváření společenských vazeb a v kontaktu s okolím.

Informace pro zájemce

Šípková 1838/1, Praha 4 – Krč 142 00

Jak se na nás obrátit?

cds@diakonie-praha.cz

Provozní doba:

Všední dny 7:30-16:00
Víkendy a svátky zavřeno

Pro koho je služba vhodná?

Cílem Centra denních služeb je poskytnout klientům prostor pro uplatnění jejich zájmů, a to s ohledem na jejich individuální potřeby, podporu a pomoc. Klienti mají možnost naplňovat své individuální plány skrze celou řadu aktivizačních činností, jako je např. vyrábění v textilní a výtvarné dílně, hry a aktivity podporující kognitivní funkce, muzikoterapie, pracovní terapie, zahradní terapie apod. Společně organizujeme výlety a exkurze (nejen v Praze), a to dle zájmů klientů.

Skrze aktivity jsou klienti podporováni v rozvoji a udržení již získaných dovedností, schopností a návyků pro běžný život, ve vytváření společenských vazeb a v kontaktu s okolím. Každodenní činností s klienty se zaměřujeme na prohlubování jejich soběstačnosti, zvládání komunikace a sociálních dovedností.

Forma služby: ambulantní (klienti denně dochází)

Cílová skupina: lidé s mentálním znevýhodněním od 18 let

Kapacita: okamžitá kapacita 12 osob

Terapie: muzikoterapie, zahradní terapie, pracovní terapie, masáže

Aktivity: vyrábění ve výtvarné a textilní dílně, pohybové aktivity, činnosti prohlubující klientovy dovednosti a znalosti, domácí práce (vaření, úklid), výlety a návštěvy muzeí, účast na společenských akcích

Vybavení: výtvarná a textilní dílna, společenská místnost pro každodenní činnosti, tréninková kuchyň

Kontakt - Veronika Králová
Veronika Králová vedoucí a sociální pracovnice Centra denních služeb Zvonekcds@diakonie-praha.cz+420 739 244 775

Název dokumentuKategorieOdkaz na stažení
Centrum denních služeb: ceník 2024Centrum denních služebStáhnout
Centrum denních služeb Zvonek: vzor smlouvyCentrum denních služebStáhnout
Popis realizace služby: Centrum denních služebCentrum denních služebStáhnout

Seznam donátorů

Centrum denních služeb je dlouhodobě podpořeno Magistrátem hlavního města Prahy.
Centrum denních služeb je podpořeno Ministerstvem práce a sociálních věcí ze státního rozpočtu pro rok 2024.
DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PODPOROVATELŮM ZA TO, ŽE DÍKY NIM MŮŽEME POMÁHAT.