Diakonie

Denní stacionář Ratolest

Denní stacionář Ratolest je místem, kde poskytujeme podporu a pomoc mládeži a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Podporujeme klienty k získávání a upevňování dovedností v oblasti běžného života vrstevníků.

Informace pro zájemce

Saratovská 3392/8, Praha 10 – Strašnice 100 00

Jak se na nás obrátit?

ratolest@diakonie-praha.cz

Provozní doba:

Všední dny 7:00-16:00

Víkendy a svátky zavřeno

Pro koho je služba vhodná?

Denní stacionář Ratolest je místem, kde poskytujeme podporu a pomoc mládeži a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Podporujeme klienty k získávání a upevňování dovedností v oblasti běžného života vrstevníků. Naší snahou je, aby klienti prožívali svůj život v našem stacionáři aktivně, důstojně s přiměřenou podporou a pomocí podle svých přání a potřeb.

Denní stacionář je určen mládeži a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním ve věku od 15 do 45 let s trvalým pobytem v Praze, kteří mají sníženou soběstačnost, omezený kontakt se společností, potřebují pomoc a podporu při rozvoji svých dovedností. V denním stacionáři nabízíme našim klientům celou řadu aktivit, které jim umožňují lepší zvládání každodenních situací nebo podporují jejich zájem a dovednosti.

Forma služby: ambulantní (klienti denně dochází)

Cílová skupina: lidé s mentálním a kombinovaným znevýhodněním ve věku 15-65 let

Okamžitá kapacita: 25 klientů

Terapie: arteterapie, canisterapie, fyzioterapie, hiporehabilitace, keramika, hudební relaxace, plavání, smyslová stimulace, zahradní terapie

Aktivity: cvičení v tělocvičně, domácí práce (úklid, pečení, vaření), výtvarné a hudební činnosti, pobyt na zahradě, účast na společenských a kulturních akcích, vycházky a výlety

Vybavení: keramická dílna s pecí, počítač a IPady, snoezelen, tělocvična s běžící pásem, tréninková kuchyň, zvedák

Kontakt - Radka Jahodová
Radka Jahodová vedoucí a sociální pracovnice Denního stacionáře Ratolestratolest@diakonie-praha.cz+420 603 166 622

Vladimír

Naše příběhy: Věřím, že vše dobře dopadne

– říká Zdeňka Brunnerová, maminka Vladimíra, klienta denního stacionáře Ratolest Vladimír se narodil a žije se svou rodinou v Praze. Už téměř 16 let dochází každodenně do denního stacionáře Ratolest v pražských Strašnicích. Bydlí ve Vršovicích, a tak s rodiči někdy procházkou dojdou do stacionáře, případně i zpět. Cestu domů dobře zná a taky na ní už poznává známé tváře. S maminkou […]

Celý příběh

Ke stažení

Název dokumentuKategorieOdkaz na stažení
Popis realizace služby: Denní stacionář RatolestDenní stacionář RatolestStáhnout
Ceník fakultativních služeb 2024Chráněné bydlení, Denní stacionář Ratolest, Denní stacionář Šípek, Domov se zvláštním režimem Daniela, Odlehčovací služby, Týdenní stacionářStáhnout
Denní stacionář: ceník 2024Denní stacionář RatolestStáhnout
Denní stacionář Ratolest: letákDenní stacionář RatolestStáhnout
Denní stacionář Ratolest: smlouva o poskytování sociálních služebDenní stacionář RatolestStáhnout

Seznam donátorů

Služba Denního stacionáře Ratolest je dlouhodobě podpořena Magistrátem hlavního města Prahy.
Služba Denního stacionáře Ratolest je podpořena Ministerstvem práce a sociálních věcí ze státního rozpočtu pro rok 2024.
Služba Denního stacionáře Ratolest je dlouhodobě podpořena z rozpočtu MČ Praha 10.
DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PODPOROVATELŮM ZA TO, ŽE DÍKY NIM MŮŽEME POMÁHAT.