Výstava o životě lidí s autismem ve Valdštejnské zahradě

žena, pečovatelka, stojí v popředí s klientem s autismem, což je mladý muž s krátkými vlasy, fotografie je černobílá, společně se drží za ruce, žena se na klienta dívá

kategorie

3. 6. 2024

datum publikace

Karolína Šugarová

autor článku

minut čtení

Výstava “Skrytý život, skuteční lidé” ukazuje reálné životy lidí s poruchou autistického spektra a chováním náročným na péči. Prostřednictvím fotografií a audio příběhů chce Diakonie Praha poukázat na překážky a neporozumění, kterým tito lidé denně čelí. Výstava bude k vidění od 3. června ve Valdštejnské zahradě Senátu PČR.

Skrytý život, skuteční lidé

Život lidí s poruchou autistického spektra je plný kontrastů – radosti, smíchu, ale i výzev. Výstava představuje životní příběhy klientů Domova Daniela – Jakuba, Davidy, Vaška a Radka, a prostřednictvím fotografií Milana Bureše zachycuje jejich každodenní situace.

Nahlédněte do života, který je skrytý, ale žijí ho skuteční lidé

Program a podpora

Výstava se po Skautském institutu a OC Palladium přesouvá do Valdštejnské zahrady, kde bude do 28. června 2024. Vernisáž proběhne 4. června v 16:00 hodin a je otevřená veřejnosti, vstup je zdarma. Děkujeme za záštitu paní předsedkyni Výboru pro sociální politiku Miluši Horské.

Přijďte na vernisáž

Přijďte se podívat na výstavu, která otevírá dveře do života lidí s autismem a nabízí příležitost lépe porozumět jejich světu.

pozvánka na výstavu

Důstojný domov, kde můžou lidé s tímto druhem postižení žít s respektem a péčí, to je Domov Daniela. Pokud chcete podpořit lidi s poruchou autistického spektra a chováním náročným na péči v jejich cestě za dobrodružstvím, staňte se součástí Klubu srdcařů Diakonie Praha.